[ ŁADOWANIE STRONY ]
DOBRY POCZĄTEK W MMP W FUTSALU
PIŁKARKI ZESPOŁU U-17 MŁODEJ GIEKSY (ROCZNIKI 2005-2007) WYGRAŁY TURNIEJ ELIMINACYJNY MŁODZIEŻOWYCH MISTRZOSTW POLSKI W FUTSALU, KTÓRY ZOSTAŁ ROZEGRANY W JASTRZĘBIU-ZDROJU.

Zawodniczki prowadzone przez Krzysztofa Witka i Sebastiana Kawulkę wygrały wszystkie cztery spotkania (4:1 z SWD Wodzisław Śląski, 1:0 z Czarnymi Sosnowiec, 2:0 z Polonią Tychy oraz 2:1 z BTS-em Rekordem Bielsko-Biała) i pewnie awansowały do fazy półfinałowej mistrzostw Polski.

Nasz zespół rozegrał świetny turniej. W każdym spotkaniu dominował na boisku, narzucał swój styl gry i ani przez moment wynik nie był zagrożony. A trzeba zauważyć, że to w drużynach przeciwnych jest więcej zawodniczek, które są powoływane do reprezentacji Polski. Na boisku zupełnie nie było tego widać. Mało tego. To GieKSa miała najmłodszy skład z całej stawki. Tym bardziej należą się wielkie brawa.

Dziewczyny pokazały świetną piłkę, nie mam żadnych zastrzeżeń - skomentował Krzysztof Witek. - Pokazaliśmy wszystkie swoje atuty. Rywalizowaliśmy z bardzo mocnymi rywalkami, a mimo to awansowaliśmy z pierwszej pozycji. Brawo!

Co dalej? 18 i 19 grudnia nasze zawodniczki rozegrają turniej półfinałowy MMP. Tym razem zmierzymy się z Prądniczanką Kraków, AP Szaflary oraz Respektem Myślenice. Dwie najlepsze ekipy awansują do turnieju finałowego, który zostanie rozegrany w styczniu przyszłego roku w Rybniku. Trzymamy kciuki!

Przypomnijmy, że piłkarki GieKSy przed rokiem wywalczyły dwa srebrne medale mistrzostw Polski w futsalu: w kategoriach do lat 14 i do lat 16.

Skład drużyny: Bednarek Alicja, Czakańska Michalina, Guzy Zuzanna, Grzegorczyk Oliwia, Kawulka Natalia, Krakowiak Anna, Krelińska Natalia, Lozio Zuzanna, Markowicz Wiktoria, Raczyńska Julia, Wiechowska Zuzanna, Witek Zuzanna, Witkowska Iga, Zielasko Paulina.