[ ŁADOWANIE STRONY ]
PODSUMOWANIE RUNDY JESIENNEJ W ZESPOŁACH GKS-U II KATOWICE
NA PÓŁMETKU LIGOWEJ RYWALIZACJI W KLASIE OKRĘGOWEJ GKS II KATOWICE ZAJMUJE 4. POZYCJĘ W TABELI I TRACI ZALEDWIE PUNKT DO MIEJSCA NA PODIUM. NATOMIAST PIŁKARKI DRUGIEGO ZESPOŁU GIEKSY SĄ WICELIDERKAMI IV LIGI KOBIET I REALNIE MYŚLĄ O AWANSIE.

Niewielka strata do odrobienia

Po pierwszej połowie sezonu GKS II Katowice zajmuje w Klasie Okręgowej 4. miejsce z dorobkiem 30 punktów. Bilans naszej drużyny to dziesięć zwycięstw i cztery porażki. GieKSa w trakcie czternastu kolejek ligowych zdobyła 41 bramek, co przekłada się na dobrą średnią 2,92 gola na mecz. Pod względem ofensywy podopieczni Trenera Pańpucha są piątą najlepszą drużyną w stawce. Więcej goli od naszego zespołu zdobyła jedynie Sparta Katowice, Ruch II Chorzów, AKS Mikołów i CKS Czeladź. Dobrą dyspozycję strzelecką podkreślają również wysokie rezultaty w poszczególnych meczach. Rezerwy GKS-u Katowice kilkukrotnie wysoko pokonywały rywali (6:1 z RKS-em Grodziec, 9:1 z MKS-em Siemianowiczanką, 5:0 z MK Górnikiem Katowice).

Ostatecznie na półmetku rywalizacji 1. miejsce w ligowej tabeli zajmuje Ruch II Chorzów (37 punktów). Na drugiej pozycji uplasowała się Sparta Katowice (36 punktów), a podium zamyka AKS Mikołów (31 punktów), do którego GieKSa traci zaledwie jedno oczko. Runda rewanżowa w Klasie Okręgowej rozpocznie się w połowie marca. W pierwszym meczu po przerwie zimowej GKS II Katowice podejmie na wyjeździe KS Slavię Ruda Śląska.

Skład drużyny: Alan Bród, Szymon Kurek, Szymon Zając, Norbert Warmuz, Piotr Trepka, Kacper Pietrzyk, Patryk Piecuch, Dawid Partyka, Robert Nowak, Thamsanqa Mohale, Piotr Mielcarz, Patryk Kukulski, Kamil Cholerzyński, Wiktor Król, Szymon Krawczyk, Michał Kopka, Marcel Karcz, Jakub Kantyka, Jakub Kaduk, Kacper Filipiak, Kamil Jurski, Mateusz Cieplik, Mirosław Żebrowski.

Wiceliderki IV Ligi

Piłkarki GKS-u II Katowice rozgrywają pierwszy sezon w IV Lidze Kobiet i od razu mają szansę na awans. Podopieczne Trenera Emila Koścca w połowie sezonu plasują się na 2. miejscu w tabeli z dorobkiem 15 punktów. Bilans Trójkolorowych to pięć wygranych i jedna porażka, która nastąpiła z dotychczasowym liderem tabeli – Rakowem Częstochowa (0:1). Nasze zawodniczki są drużyną z bezapelacyjnie najlepszą ofensywą. GieKSa w sześciu meczach strzeliła 40 bramek (średnia 6,67 gola na mecz). Nasze piłkarki potwierdziły dobrą dyspozycję strzelecką szczególnie w meczach z Górnikiem II Zabrze (12:0) oraz Tygryskami Świętochłowice (16:0). Trzymamy kciuki za jeszcze lepszą drugą połowę sezonu i awans do III Ligi. Do boju GieKSa!

Skład drużyny: Julia Czarnecka, Paulina Gabryś, Natalia Krelińska, Julia Langosz, Zuzanna Przetak, Maja Szymczak, Paulina Zielasko, Wiktoria Ogórek, Katarzyna Małecka, Alicja Malik, Olivia Molska, Dominika Misztal, Weronika Kamala, Zofia Tuszyńska, Oliwia Grzegorczyk, Emilia Wieczorek.