[ ŁADOWANIE STRONY ]
MOC UŚMIECHU PODCZAS TURNIEJU ZAGRAJ W ŚLĄSKIM
HISTORIA LUBI SIĘ POWTARZAĆ! DOKŁADNIE TAK, JAK W ZESZŁYM SEZONIE, TAK I TERAZ TURNIEJ ZAGRAJ W ŚLĄSKIM PRZYNIÓSŁ WIELE FANTASTYCZNYCH WRAŻEŃ I SPORTOWYCH EMOCJI. POD OKIEM TRENERÓW I ZAWODNIKÓW GKS-U KATOWICE NA HETMANIE ODBYŁY SIĘ PIERWSZE W TYM ROKU ROZGRYWKI, KTÓRYCH PARTNEREM GŁÓWNYM BYŁO WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE.

Za nami pierwszy z trzech turniejów piłkarskich Zagraj w Śląskim! W niedzielę na OS „Hetman” rywalizowało ponad 110 zawodników z klubów Województwa Śląskiego. W zawodach uczestniczyło jedenaście zespołów: Odra Kędzierzyn, Rozbark Bytom, GKS Katowice (rocznik 2015), GKS Katowice (rocznik 2014), UKS Active Janów A, UKS Active Janów B, APN Knurów, Klub Serduszko GieKSy, Gwiazda Ruda Śląska, Champions Radzionków i Górnik Niwka Sosnowiec.

Bezpośrednimi adresatami programu były dzieci ze Śląska. Do gry w turnieju uprawnieni byli zawodnicy w wieku 10 lat (rocznik 2014 i młodsi). Festiwal gier rozegrano na czterech boiskach Ośrodka Sportowego „Hetman”. Na obiekcie przygotowane zostały specjalne mini-boiska do gry na bramki takich samych rozmiarów. Zagraj w Śląskim 2024 rozgrywano w formie turnieju łączącego fazę grupową z fazą pucharową. Wszystkie zespoły zostały podzielone na dwie grupy po sześć i pięć drużyn. Po fazie grupowej, w której każdy zagra z każdym, nastąpi faza pucharowa. Główną misją turnieju była dobra zabawa i wspólna rywalizacja pomiędzy klubami, która wymagała współpracy i komunikacji wszystkich uczestników.

Przede wszystkim dziękujemy za zaufanie Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Śląskiego. Jesteśmy zaszczyceni, że drugi raz mogliśmy zorganizować turniej Zagraj w Śląskim. Rozgrywki stały na wysokim poziomie, a zawodnicy aktywnie spędzili czas wspólnie rywalizując na boisku. Dziękujemy również za pomoc w organizacji rozgrywek panu Dawidowi Kamińskiemu. Mamy nadzieję, że kolejny raz zobaczymy się już w czerwcu na drugim w tym roku turnieju Zagraj w Śląskim - podkreślił trener Jakub Namysło.

Podczas uroczystej ceremonii zakończenia turnieju medale dla graczy rozdawał Zastępca Dyrektora Departamentu Sportu Województwa Śląskiego - Dawid Kamiński. W trakcie meczów cenne wskazówki młodym zawodnikom udzielali Jakub Kaduk i Mariusz Pańpuch – piłkarz GieKSy i dyrektor Akademii GKS-u Katowice.

Przypominamy, że 2 czerwca odbędzie się drugi turniej piłkarski Zagraj w Śląskim. Już teraz gorąco zachęcamy wszystkie chętne drużyny (tym razem z rocznika 2016) do wzięcia udziału w rozgrywkach, których partnerem głównym jest Województwo Śląskie. W razie pytań zachęcamy do kontaktu: 501-964-177.

 

POZOSTAŁE WIADOMOŚCI
POWOŁANIA DO KADRY PODOKRĘGU CHŁOPCÓW
PODSUMOWANIE MECZÓW LIGOWYCH (25.05-28.05.2024)
GIEKSTRAKLASA. FETA POD SPODKIEM
HARMONOGRAM MECZÓW LIGOWYCH (25.05-29.05.2024)
PRZED NAMI DRUGI TURNIEJ ZAGRAJ W ŚLĄSKIM 2024